تبلیغات

----------------- كاشی مرجان - كاشی مرجان : ابراهیم زاده /آستارا
كاشی مرجان /علی رضا ابرهیم زاده / آستارا /فارابی /09113813608

كاشی مرجان : ابراهیم زاده /آستارا

سه شنبه 9 خرداد 1391 11:06 ب.ظ

نویسنده : آستارا خیابان فارابی نمایندگی كاشی مرجان علیرضا ابراهیم زاده http://www.blogfa.com/photo/a/azadistone.jpg09113813608

كاشی مرجان : ابراهیم زاده /آستارا

سه شنبه 9 خرداد 1391 10:50 ب.ظ

نویسنده : آستارا خیابان فارابی نمایندگی كاشی مرجان علیرضا ابراهیم زاده 09113813608

کاشی از لحاظ تاریخی پجمین شیوه اساسی و بنیادی در تزئینات ساختمان هیا آبده یی و ساختمان‌های عادی می‌باشد. استفاده از این شیوه و مواد تزئینی در معماری اسلامی نیز بهحد اعظمی رایج و دیزاین‌های جالب، جلو رشد وانکشاف تزئینات خششتی و گچی را گرفت وهمه علاقمند تزئینات با کاشی شدند از نوع تزینات کاشی برای باراول قسمیکه روی دیوار را بکلی بپوشاند در آبدات قرن ۱۳ هـ قونیه بکار رفته. کاشی کاری بصورت هنر تزئینی د رکشورهای اسلامی به اوج شگوفایی خود رسید ویکی از ویژه گی‌های برجسته معماری اسلامی به شمار می‌رود کاشی‌های که برای تئین عمارات به کار می‌رود عموأ سه نوع بوده کهذیلا توضیح می‌گردد.


ادامه مطلب
[ 2012/3/30 ] [ 20:45 ] [ kazem ]

سرامیك‌ها به عنوان یك زیرمجموعه از مواد سرامیكی، به طور مستقیم به سلامتی انسانها مربوط هستند؛ لذا صرفنظر از منافع اقتصادی، به توجهی ویژه نیاز دارند. دكتر صولتی، رئیس پژوهشكده سرامیك پژوهشگاه مواد و انرژی، ضمن معرفی مواد سرامیكی و بیوسرامیكی، آنها را مناسب‌ترین مواد جهت كاربرد در محیط فیزیولوژیك بدن دانست و دلیل این امر را زیست‌سازگاری مطلوب این مواد در كنار خواص مكانیكی مناسب آنها ذكر كرد. متن زیر حاصل‌ گفتگوی شبكه تحلیلگران تكنولوژی ایران (ایتان) با وی در رابطه با این مواد است:


ادامه مطلب
[ 2012/3/26 ] [ 21:17 ] [ kazem ]
کف پوش هاى لینولیوم
این نوع کف پوش یک مخلوط طبیعى ساخته شده از روغن تخم کتان اکسید شده، خاک اره، سنگ آهک پودر شده، صمغ کاج و رنگدانه هاى مختلف است. این مخلوط اولین بار در سال ۱۸۶۳ توسط یک انگلیسى به نام فردریک دالتون ساخته شد. این مواد بسیار مستحکم هستند و به صورت وسیعى در تمامى مناطق مانند آپارتمان ها و حتى مناطق صنعتى استفاده مى شد تا این که کف پوش هاى پلاستیکى در سال ۱۹۴۰ در دسترس مردم قرار گرفت. کف پوش هاى پلاستیکى مصنوعى در مقایسه با این نوع کف پوش از نظر نگهدارى بسیار راحت تر بود و به طور چشمگیرى بازار فروش لینولیوم را کساد کرد.
در بعضى مواقع مردم این دو نوع کف پوش (لینولیوم و کف پوش مصنوعى) را با یکدیگر اشتباه مى گیرند، در صورتى که مواد تشکیل دهنده آن دو کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. تنوع رنگ در کف پوش هاى لینولیوم بسیار زیاد است و معمولاً به صورت ورقه اى در بازار موجود هستند.

کاشى هاى کف چرمى
این نوع از کاشى ها نیز در رنگ ها و سایزهاى مختلفى وجود دارد. آنها مى توانند خیلى زیبا و شیک باشند و عایق هاى بسیار خوبى براى صدا محسوب مى شوند. در زیر پا خیلى نرم و لطیف احساس مى شوند و ظاهرى بسیار لوکس و گران قیمت دارند. در طول زمان شکل چرم عوض مى شود و رنگ و جنس آنها تغییر مى کند و همیشه دست نخورده و تازه به نظر نمى آید. استفاده از کف پوش هاى چرمى زیاد مقرون به صرفه نیست اما بسیار زیبا و فریبننده هستند. این نوع کاشى هاى کف با طراحى مد روز و یا حتى مدل هاى قدیمى و سنتى براى کتابخانه ها بسیار مناسب هستند. بهتر است که کاشى هاى چرمى در محیط هایى با آب و هواى خشک یا در رطوبت زیاد استفاده نشوند. کاشى هاى کف چرمى باید حداقل ۲بار در سال واکس بخورد و بدین منظور مى بایست با فروشنده، نصاب یا توزیع کننده آنها قبلاً مشورت کنیم.

موزائیک
این نوع کف، یک طرح یا تصویر مجازى از قطعات کوچک است. این قطعات کوچک شامل مرمر یا شیشه مى باشند. رومیان چیزى را که ما امروزه موزائیک مى نامیم ایجاد کردند و آن را بر روى کف و دیوارها استفاده مى کردند. کلیساهاى وابسته به روم شرقى نمونه بسیار خوبى است از کاربرد موزائیک هاى بسیار رنگارنگ و شگفت انگیز که در آنها قطعات کوچکى از طلا نیز دیده مى شود.
براى این که ثابت کنیم ایده هاى بزرگ و قدیمى از بین نمى روند در طراحى هاى جدید نیز به صورت گسترده اى از موزائیک استفاده مى شود. نمونه ها و طرح هاى قدیمى موزائیک را مى توان در شهر pompeii (یکى از شهرهاى ایتالیا) مشاهده کرد و نمونه هاى مدرن و امروزى آن که داراى رنگ هاى بسیار شفاف و زنده اى هستند در حمام، آشپزخانه یا اتاق اصلى خانه استفاده مى شود.


ادامه مطلب
[ 2012/3/26 ] [ 16:32 ] [ kazem ]

1-خط تولید: کارخانجات کاشی از نوع خط تولید پیوسته بوده و در صورت رکود یا بحران در بازار، بسیار شکننده خواهند بود. خط تولید هایی که فقط و تنها فقط می توانند به تولید کاشی بپردازند و قادر به تولید چیز دیگری نیستند. شاید مخاطب در ذهن خود بپرسد خب تمام کارخانجات به همین ترتیب عمل می کنند!

اما باید بدانیم که بسیاری از خطوط تولید این گونه نبوده و بسیار انعطاف پذیرند و در صورت مشکل در بازار یک کالا به راحتی تولید خود را تغییر داده و محصول دیگری تولید می کنند. مانند صنایع پتروشیمی و صنایع فولادی که به نمونه بارز آن در اقتصاد ایران اشاره می کنم که چندی پیش با تحریم بنزین، ایران توانست با تغییر در تولید، محصول پالایشی دیگر را به بنزین تبدیل کرده و به راحتی هر چه تمام این خدعه دشمن را ناکام گذارد.

2- تک محصولی بودن : تک محصولی بودن (تولیدتنها یک کالا) یعنی اینکه میزان زیادی از درآمدو اشتغال و در مجموع اقتصادمردم وابسته به یک کالا یا خدمات  باشد و این تک محصولی بودن را باید یکی از بزرگترین معضلات اقتصادی دانست اقتصادی که با افزایش قیمت آن محصول رشد و با کاهش آن دچار رکود خواهد شد که نمونه آن را می توان  وابستگی کشورهای منطقه حوزه خلیج فارس به نفت دانست که اقتصادی مبتنی بر  نفت دارند و میبد نیزاقتصادی مبتنی بر کاشی ؛و افزایش قیمت کاشی و رونق بازار آن باعث افزایش سهام وافزایش سود برای سهامداران وشاید افزایش مزایا و حقوق برای کارکنان و کارگران است و در صورت رکود در بازار کاشی نتیجه آن کاهش قیمت سهام و سود برای سهامداران و کاهش حقوق و مزایا و یا تاخیر حقوق آنان خواهد بود ودر صورت به وجود آمدن این رکودوبحران می توانند به تعدیل نیروی انسانی،حذف سود سهام ،کاهش قیمت سهام و در نهایت ورشکستگی اشاره کرد سرانجامی که برای رهایی از آن باید به گسترش بخش های تحقیق و توسعه و برند سازی و ایجاد اتحادیه ای قدرتمندرا در این صنعت توجه نمود.

[ 2012/3/15 ] [ 20:30 ] [ kazem ]

امروزه میبد را باید بزرگترین شهر تولید کننده کاشی و سرامیک در ایران و خاورمیانه دانست، شهری که تاریخ تولید کاشی مدرن در آن از سه دهه فراتر نرفته و اولین کارخانه کاشی این شهر در سال 65 به بهره برداری رسیده است. با توجه به عواملی چون مدیریت مناسب و حاشیه سودبالا، بازار تقاضای مناسب موجود و بومی شدن این صنعت در منطقه، میزان تولید اندک اندک رو به گسترش نهاده و کارخانجات کاشی و سرامیک بسیاری افتتاح گردیده اند و میزان اشتغال و سرمایه گذاری افزایش و در مجموع میزان رفاه اقتصادی مردم بهبود پیدا کرد به طوری که این شهر از لحاظ میزان جمعیت شاغل جز بهترین شهرهای کشور بوده است و در سطح رفاه خوبی قرار گرفته است. اما همه چیز به اینجا ختم نمی شود. توجه به جنبه های مختلف این صنعت، زوایایی بیشتر را برای اذهان خواهد گشود و توجه بیشتر مسئولین را می طلبد تا با یک آینده پژوهی مناسب به بررسی نتایج حوزه عملکردی امروز نگاهی بیندازند تا بتواند آینده روشنی را ترسیم کنند. آقای احسان کریمی، خبرنگار شبکه مجازی میبدما و دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت رسانه دانشکده صدا و سیما در مطلبی به بررسی آینده صنعت کاشی و سرامیک در میبد پرداخته است که قسمت اول این گزارش را که درباره "خط تولید پیوسته صنعت کاشی" و تبعات انحصار این صنعت است تقدیم می کنیم:
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -